XXVІІ традиційний Всеукраїнський збір-похід «Козацькими шляхами»: з Україною в серці «Мрій! Твори! Надихай!»

З 5 по 9 травня 2017 року відбувся XXVІІ традиційний Всеукраїнський збір-похід волонтерських загонів та молодіжних громадських організацій «Козацькими шляхами» під гаслом: «Мрій! Твори! Надихай!», який був організований Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Національна Організація Скаутів України» та Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки Міністерства молоді та спорту України, участі добрих друзів - багатопрофільної медичної клініки «Борис», «Гарний sound», магазину іграшок «Ігромаг».


Збір проводився з метою виховання патріотизму у дітей та молоді, популяризація  безпеки життєдіяльності, пропаганда здорового способу життя у молодіжному середовищі, підтримка волонтерського руху, творчий, інтелектуальний, духовний та фізичного розвиток  молодих мешканців України.


Таборування проходило поблизу с. Виграїв, Корсунь-Шевченківського р-ну, Черкаської обл. Учасниками збору-походу стало 700 представників скаутських організацій, делегатів від дитячих та молодіжних громадських організацій, а також організовані групи шкіл, ВНЗ, загони волонтерів. Серед учасників були також діти та молодь, які опинились у складних життєвих обставинах, діти з малозабезпечених родин, вихованці дитячих домів сімейного типу. Окрім киян до заходу приєдналися представники з усіх куточків України, а також великі делегації з Миколаєва, Київщини, Сум та Дніпра, також у таборуванні взяла участь делегація з Польщі.


У старті збору-походу взяли участь начальник Служби у справах дітей та сім’ї м. Києва, Голова організаційного комітету збору-походу Танцюра В.А., директор Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Колбаса Р.С., директор Департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України  І.І.Бєляєва, директор Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Колобова Я.В. На гостинну черкаську землю у якості почесних гостей у табір завітали заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України Вовк В.С., член Постійної комісії Київради з питань освіти, науки, сім’ї та спорту Васильчук В.В., директор Київського палацу творчості дітей та юнацтва Добровольська О.М., директор  Державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» Капустін С.В.


Учасники заходу проживали у наметах, готували їжу на багатті, оволодівали навичками самообслуговування, життя на природі та спільної діяльності в колективі однодумців. Дівчата та хлопці отримали корисні знання з основ безпеки життєдіяльності, в’язання вузлів, розпалювання вогнища, приготування їжі, картографії, основ медицини, самозахисту, сексуального виховання.

Родзинкою цьогорічного збору була участь представників Департаменту  патрульної поліції України та Управління патрульної поліції у м. Києві, які не тільки охороняли спокій у таборі, але й проводили для дітей та молоді заняття по формуванню свідомої громадянської позиції, профілактики правопорушень, а також щодо безпеки дорожнього руху.


Під час збору-походу тривали заняття щодо пропаганди здорового способу життя, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі за участі працівників КМЦСССДМ та Київського міського центру здоров’я, проходили цікаві майстерні від проекту U-Report, а також заняття в рамках проекту «Креативна миро творчість» ГО «Школа рівних можливостей».


З Україною в серці діти та молодь ознайомилися  з народними традиціями та звичаями та змогли доєднатися до них. Гостинність українського народу була представлена на фестивалі традиційної української їжі; лицарський дух - у мистецтві володіння шаблею; також учасники таборування створили гігантську скульптуру коня-традиційного побратима українського козака; а талановита творчість була представлена під час майстер-класів з розписування фігурок з дерева, виготовлення іграшок з валяної шерсті, прикрас та ін. Як відгомін «Євробачення», що триває у Києві, під час збору- походу співуча українська душа була представлена у вокальному конкурсі між таборами «UAVision».


Не забуваючи свого коріння, молоді дівчата та хлопці також ознайомилися і з надбанням світової культури, зокрема, протягом збору тривала робота творчих майстерень, де  всі бажаючи змогли навчаться виготовлювати іграшки з фетру,  ознайомились з міхенді, куміхімо, відвідали English club, створювали квілінг та ін. Учасники збору-походу спробували себе у подоланні туристичних перешкод, взяти участь у  спортивних змаганнях, поплавали на каяках, відвідали  скеледром. На дівчат та хлопців за традицією чекали випробування на звання лісу «Хитрий лис», нічна гра з елементами Скаутингу, «Клуб скаутського спілкування» та ін.

Наприкінці збору-походу за участі всіх учасників заходу відбулася урочиста  «Лінійка посвяти». За доброю традицією часточки вогню діти та молодь понесли до себе у табори, символізуючи тепло сердець та дружби, палкий вогонь любові та поваги до рідної землі.

Яскраво, емоційно та натхненно закінчився  XXVІІ традиційний Всеукраїнський збір-похід «Козацькими шляхами». Зустрінемося наступного року!