Великодній майстер-клас для дітей та молоді з інвалідністю

 

12 квітня 2017 року на базі Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей і молоді з функціональними обмеженнями Деснянського району відбувся Великодній майстер-клас для дітей та молоді з інвалідністю. На захід завітали заступник голови КМДА Старостенко Г.В., начальник Служби у справах дітей та сім’ї КМДА Танцюра В.А., заступник голови РДА Деснянського району Алєксєєнко І.М., директор Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Колобова Я.В.

Під час  майстер-класу викладачі Київської дитячої школи мистецтв №3 та Школи мистецтв ім. М.Д. Леонтовича допомагали дітям та молоді-клієнтам Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей і молоді з ф/о Деснянського району створити Великодні листівки та подарунки. До участі у майстер-класі доєдналися і батьки дітей з інвалідністю та волонтери Деснянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Діти та молодь привітали гостей майстер-класу своїми пісенними виступами, а вихованка реабілітаційного центру Олександра Хуторна, яка є багаторазовою переможницею фестивалів творчості «Повіримо у себе», подарувала  заступнику голови КМДА Старостенко Г.В. свою творчу роботу.

Вже більш ніж 20 років Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організує проведення Великодніх майстер-класів для дітей та молоді з інвалідністю різних нозологій. Цьогоріч захід проходить у рамках благодійного мистецького проекту «Крилаті мрії» Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів Департаменту культури КМДА. Протягом квітня такі майстер-класи тривають у всіх районах столиці за участі клієнтів Центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей і молоді з ф/о. Проведення  творчих Великодніх майстер-класів сприятиме  створенню комфортного простору для всебічного розвитку дітей та молодих людей з інвалідністю задля їх інтеграції у місцеву громаду міста Києва. Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді висловлює подяку майстрам, які долучилися до проведення майстер-класів, що дозволило забезпечити професійний та системний рівень проведення заходів із соціокультурної реабілітації дітей та молоді.

«За допомогою викладачів наших шкіл мистецтв діти не лише інтегруються в суспільство, займаючись арт-терапією, а й обмінюються інформацією, отримують настанови, щоб почуватися більш упевнено в житті, – зазначила Ганна Старостенко- Наше завдання – щоб у кожному районі Києва були відкриті для дітей такого плану заклади. Адже лише цей Деснянський центр, у якому сьогодні проходить великодній майстер-клас, відвідують до 100 діток, для яких просто життєво необхідно не лишатися наодинці, а спілкуватися з іншими».

Вже кілька років поспіль мережею центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) м. Києва впроваджується система заходів соціокультурної реабілітації, розвитку творчих здібностей дітей та молоді з інвалідністю. Традиційним стало проведення Фестивалю творчості „Повір у себе”, Фестивалю рибної ловлі «Золота рибка», які зазвичай охоплюють до 1600 осіб з інвалідністю. Окрім цього проводяться екскурсії, майстер-класи, літературні вечори, клуби спілкування молоді, тематичні свята та ін. Проведення заходів соціокультурної реабілітації-одна з частин комплексної системної роботи ЦСССДМ з реабілітації осіб з інвалідністю.