Майстер-клас на тему: «Танцерухова терапія у роботі з дітьми та молоддю з інвалідністю»: «Якщо психолог говорить тихо, він говорить у душу»

7 квітня 2017 року на базі Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями Деснянського району відбувся майстер-клас «Танцерухова терапія у роботі з дітьми та молоддю з інвалідністю». Учасниками заходу стали працівники мережі ЦСССДМ м. Києва та студенти, які проходять практику на базі ЦСПРДМФО. Майстер- клас проводила Болтушкіна Катерина Володимирівна- психолог Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з ф/о  Деснянського району, кандидат у Майстри із соціальної роботи.


На початку майстер-класу директор Деснянського ЦСПРДМФО Чунарьов А.В. ознайомив присутніх з діяльністю Центру  та специфікою його роботи. Під час заходу психолог  Болтушкіна К.В. ознайомила усіх з  теоретичними основами використання танцерухової терапії в реабілітаційній роботі. В ході зустрічі учасники майстер-класу стикнулися з практичним досвідом використання танцерухової терапії, зокрема під час міні-тренінгу «Малюнок і танець» та у психотерапевтичній вправі «Танець-розмова».   Спеціалістом також була звернута увага на специфіку використання методу щодо дітей та молоді з різними нозологіями, а також при роботі з батьками дітей. Болтушкіна К.В. надала інформацію щодо фізіологічного підтвердження впливу танцерухової терапії.

 

«Танцерухова терапія дає можливість пом’якшити проблеми дітей з інвалідністю, сприяє їх  інтеграції  у соціум, гармонізації стану» - Болтушкіна К.В. Усіх присутніх «зачарував» м’який, проникливий голос Катерини Володимирівни. «Якщо психолог говорить тихо, він говорить у душу»- зазначила учасник майстер-класу, психолог Голосіївського РЦ Файдун Л.В, яка працює активно використовуючи методи арт-терапії. Приємною несподіванкою було те, що в ході майстер-класу були використані як електронні музичні записи, так і жива музика, що сприяло розкриттю методики та встановленню особливої атмосфери.  Задати свої питання та поділитися враженнями від побачено та почутого учасники заходу змогли під час спілкування у невимушеній атмосфері під час кави-брейк.

Отже, за думкою соціального педагога Дарницького ЦСПРДМФО, Майстра із соціальної роботи Вощенко-Свєтлорусової Л.І. та психолога Голосіївського РЦ  Файдун Л.В. психолог Болтушкіна К.В. показала високій рівень володіння практичними знаннями та навичками використання танцерухової терапії в реабілітаційній роботі.