У Києві стартувала програма з наставництва

27 та 28 березня  2017 року у конференц- залі  готелю «Салют» відбувся семінар: «Навчання з методології наставництва», в якому взяли участь працівники мережі Центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  м. Києва, громадських організацій, що працюють у сфері надання послуг дітям-сиротам. Організаторами заходу виступили ГО «ОДНА НАДІЯ», Київський міський центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді.  Метою заходу стала презентація програми наставництва для дітей- сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, його механізму та специфіки впровадження.


На початку зустрічі начальник Служби у справах дітей та сім’ї КМДА Танцюра В.А. та директор КМЦСССДМ Колобова Я.В. привітали учасників семінару та підкреслили важливість старту програми наставництва у столиці на державному рівні.

«Відбувається процес масштабування програми наставництва по всій території України. Ми раді передати здобутки нашого проекту компетентним фахівцям, які працюють у мережі Центрів соціальних служб столиці»- зауважує Андросова Вікторія, тренер-методолог проекту Наставництва ГО «ОДНА НАДІЯ».


В Україні функціонує майже 770 закладів інтернатного типу, в яких перебуває більше 100 тисяч дітей. З них 7 000 дітей проживають в інтернатах. Більшість із них з різних причин  не можуть виховуватись у сімейних формах, але потребують уваги, тепла та підтримки дорослих.


5 жовтня 2016 року Президент України П. Порошенко підписав закон щодо запровадження наставництва. Відтепер майже кожен зможе стати наставником-другом, старшим «братом» або «сестрою» та зможе на державному рівні допомагати вихованцям інтернатів адаптуватись до самостійного життя, не оформлюючи опікунства. Особа, яка прийняла рішення, повинна подати пакет документів для проходження навчання до Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ). Згідно закону саме ЦСССДМ проводять пошук, відбір та навчання кандидатів, а потім супроводжують наставника. Служби у справах дітей та сім’ї моніторять процес дотримання прав і свобод дитини.


Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність. Кожен, хто має бажання та можливість – може стати другом дитині, яка позбавлена батьківського піклування: відвідувати її, проводити з нею дозвілля, допомагати із навчанням тощо.

Пілотний проект щодо наставництва за участі ГО «Одна надія» стартував в Україні у столиці у 2009 році. Зараз у Києві та Київській області 165 наставників; по Україні близько 1200.