Бути професійними батьками: постійно «рости» з дитиною та вдосконалюватись

З 1 квітня 2017 року на базі Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочнеться низка семінарів з підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу. Заняття проводитимуть Бера Н. - психолог, психотерапевт, спеціаліст по роботі  з дітьми  та дорослими у гештальт-підході; специалист по роботі з ПС, ДБСТ, опікунами  та усиновлювачами, а також Шпундра О.-практикуючий психолог, гештальт-терапевт, автор и консультант журнала 'Ліза'.

 

За напрямом це перші заняття на базі КМЦСССДМ у 2017 році. У 2016 році за результатами проведення навчань за програмою підвищення виховного потенціалу прийомних батьків та батьків-вихователів (Наказ Мінсім’ямолодьспорту України від 14.01.2011 №79) 31 прийомних батьків та батьків-вихователів підвищили свій виховний потенціал.

Наразі Київський міський центр соціальних служб вважає одним зі своїх основних завдань  популяризацію  сімейних форм виховання, пошук та підготовку батьків, які здатні прийняти у свою сім’ю дитину.

 

На сьогоднішній день під соціальним супроводженням центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва перебуває 41 прийомна сім’я, в яких виховується 55 дітей та 22 дитячих будинка сімейного типу, де розміщено 161 дитину.  В рамках супроводження  сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, фахівцями мережі ЦСССДМ постійно здійснювалося відвідування прийомних сімей та ДБСТ, уважно вивчалися потреби та проблеми дітей, які виховуються в них. Прийомним батькам та батькам–вихователям надавалися соціально-педагогічні, психологічні, інформаційні послуги з різних питань.

 

Для прийомних сімей створені належні умови для проживання: всі прийомні родини отримують виплати, передбачені законодавством, діти влаштовані до загальноосвітніх навчальних закладів, пройдено обов’язковий медичний огляд; прийомні батьки, які потребували працевлаштування, отримали відповідну допомогу та працевлаштовані. Постійно тримається зв'язок з навчальними закладами, де навчаються діти. Спеціалісти РЦСССДМ залучають сім’ї до культурно-масових заходів, проводиться оздоровлення.