Сімейний патронат-інноваційна соціальна послуга. У Києві проведено семінар: «Пошук та підбір кандидатів у патронатні вихователі» для соціальних працівників

 

14 березня 2017 року на базі Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся семінар: «Пошук та підбір кандидатів у патронатні вихователі». У заході взяли участь спеціалісти  мережі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді столиці, працівники Служби у справах дітей та сім’ї м. Києва, представники партнерської громадської організації -  БФ «СОС Дитячі містечка» Україна.

 

Організаторами проведення семінару виступили Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ГО «Партнерство кожній дитині». В ході зустрічі відбулося ознайомлення  з нормативно-правовою базою щодо впровадження патронату в Україні, були надані методичні рекомендації  та інформаційні матеріали щодо відбору сімей  кандидатів у патронатні вихователі, а також відбулося ознайомлення з програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі.

 

Наприкінці семінару працівники ЦСССДМ м. Києва жваво задавали питання. Спираючись на досвід вже існуючих в Україні 7 сімей, які підтримали 94 дитини,  ґрунтовні та відверті відповіді соціальним працівникам надала менеджер проекту: «Сімейний патронат: запровадження кращих практик альтернативного догляду для дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування» Лариса Стрига. Окрім цього цікавим та корисним був досвід становлення та розвитку у Києві двох патронатних сімей, яким поділився головний спеціаліст Служби у справах дітей та сім’ї м. Києва Євгенія Кривонос.

 

«Патронат для дітей-міст до звичайного життя. Потрібно комунікувати з дитиною, постійно відчувати її. Стратегія патронату спрямована на повернення дитину у біологічну сім’ю, члени якої через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватися.

Для вихователів патронат -професйна комплексна послуга; позитивне батьківство. Служба у справах дітей та сім’ї забезпечує дотримання прав дітей. А працівники центрів соціальних служб виступають партнерами для вихователів та працюють з біологічною сім’єю»-  підсумувала Лариса Стрига.