Разом заради розвитку!

1 березня на базі школи №67 (вул. Героїв Севастополя, 9а) відбулося урочисте відкриття Ком’юніті центру для всебічного розвитку дітей та молоді з числа переселенців та дітей, які постійно проживали в столиці. Ком’юніті центр стартував в рамках проекту: «Нова оселя: реінтеграція та психологічна підтримка людей з числа внутрішньо переміщених осіб в Києві та Одеській області», який реалізує Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» у співпраці з Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки Європейської комісії в Україні.

В рамках діяльності Ком’юніті центру планується створення комфортного простору для всебічного розвитку дітей та молодих людей, які опинились у складних життєвих обставинах, та дітей та молоді з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) задля їх інтеграції у місцевій громаді міста Києва. Центр працюватиме на базі гуртка «Школа Скаутів» Центру дитячої та юнацької творчості Солом’янського району, який розташований в приміщенні загальноосвітньої школи №67. Заняття триватимуть щовівторка, щочетверга та щоп`ятниці з 15.00 до 19.00. Всі заняття безкоштовні та не потребують додаткових витрат.


«Діти можуть прийти сюди просто відпочити після школи у дружньому колі, зробити «уроки», погратися у теніс, поспілкуватися, пізнати щось нове. Для нас важливо, що діти були не тільки споживачами, але й були задіяні до активних дій»-зауважила експерт проекту «Нова оселя» О.Січкарь. Знання, які діти отримають на заняттях щодо в’язання вузлів, розпалювання вогнища, надання першої медичної допомоги будуть відпрацьовані під час зборів та тренувань.
«Ми не ставимо собі за мету охопити дуже багато дітей. Центр розрахований на 45 осіб. Але це дасть можливість максимально врахувати інтереси кожної дитини, охопити її індивідуальним підходом. У на працює соціальний працівник, є психолог; за потребою вони також проводитимуть консультування»-зазначає В. Пугачова-заступник голови громадської організації «Молодіжна організація «Відрада», яка долучилась до реалізації проекту.


Під час відкриття Центру усіх присутніх привітало керівництво Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Центру дитячої та юнацької творчості Солом’янського району столиці. Після цього малечу та підлітків захопив вир ігор та конкурсів, також діти під час майстер-класу з квілінгу виготовили «листівочки» в подарунок для матусі, а наприкінці всі отримали смачні солодкі подарунки. Знайомство дітей проходило жваво та бурхливо. «Все в нас буде добре. Нехай діти спілкуються»-з задоволенням підкреслив наприкінці зустрічі О. Верещагін- клієнт Солом’янського РЦСССДМ з числа переселенці, що завітав «на розвідку».

«Одним із пріоритетних напрямків роботи державних установ та громадських організацій в Україні є робота з внутрішньо переміщеними особами. Проте за останні роки, зокрема у місті Києві, з’явилися різноманітні ініціативи, які надають комплекс схожих послуг: здебільшого вони стосуються забезпечення сімей їжею, одягом, предметами першої необхідності, медикаментами. За останні два роки сім’ї, які проживають у місті Києві, здебільшого встигли облаштувати свій побут і наразі існує гостра потреба у їх інтеграції у місцеві громади та вирішення питань, які стосуються їх спілкування з киянами, сусідами, однолітками.
Діяльність Ком’юніті центру спрямована на зменшення соціальної та емоційної напруги серед ВПО шляхом інтеграції їх у громаду міста Києва. Даний проект є важливим як для дітей ВПО так і для дітей громади міста Києва, оскільки допоможе їм налагодити дружні стосунки через участь у спільних заходах»-підкреслює директор Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Я.В. Колобова.


У 2016 році однією з пріоритетних категорій отримувачів послуг ЦСССДМ столиці залишаються ВПО. Протягом минулого року 2786 сімей/осіб (2778 дітей) з числа внутрішньо переміщених громадян отримали 18358 соціальних послуг. За результатами проведено роботи 180 сімей отримали психологічну підтримку, 38 осіб направлено до центрів зайнятості з метою працевлаштування, 15 осіб за сприянням ЦСССДМ працевлаштовані, 29 сімей влаштовано на тимчасове проживання, 479 сім’ї отримали допомогу в оформленні документів, 944 сім’ям організовано отримання гуманітарної допомоги.


З метою інтеграції у громаду у 2016 році близько 1000 дітей з сімей ВПО залучено до проведення соціокультурних заходів, зокрема, в рамках проекту «Нова оселя» до участі у XXVІ традиційному Всеукраїнському зборі-поході волонтерських загонів та молодіжних ГО «Козацькими шляхами»; понад 50 дітей відпочили у ЛНТ «Витоки»; у 2017 році у Карпатах.