Комплексна підтримка сімей з проблемами соціально небезпечних захворювань: у Києві відбувся круглий стіл центрів соціальних служб та громадських організацій

21 лютого 2017 року  у приміщенні КМДА відбувся круглий стіл за підсумками співпраці в 2016 році  центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з профільними державними установами та партнерськими організаціями. Захід проходив з метою презентації підсумків співпраці у 2016 році спеціалістів мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) м. Києва з працівниками спеціалізованих медичних установ, неурядових організацій в забезпеченні комплексної підтримки сімей з проблемами соціально небезпечних захворювань, які перебувають або можуть опинитись у складних життєвих обставинах.  Організатором зустрічі виступив Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.


Учасниками круглого столу стали Л.Б. Черкашина – заступник директора Департаменту соціальної політики м. Києва; В.В.Ярий – головний лікар Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія»; О.О. Стойка-головний лікар Київського міського центру здоров’я; Є.М.Нерух – керівник громадської спілки «Міжнародна антинаркотична асоціація»; Б.І.Ганноха – голова правління БО «Благодійний центр соціальної роботи «СВІТ БЕЗ ЗАЛЕЖНОСТІ»; Л.О.Пілявська – директор комунальної установи «Київський міський правобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді»; Л.В.Салмін –  психолог комунальної установи «Київський міський правобережний центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді; керівництво Київського міського та районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді столиці.


В ході зустрічі відбулась презентація показників стану соціальної підтримки сімей з проблемами соціально небезпечних захворювань – клієнтів ЦСССДМ за 2016 рік; була зосереджена увага на пріоритетних напрямах співпраці Київської міської наркологічної лікарні «Соціотерапія»  з центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та організаціями, які надають соціальні послуги киянам з проблемами хімічних залежностей, а також був представлений досвід роботи районних центрів соціальних служб столиці та громадських партнерських організацій щодо допомоги сім’ям з соціально небезпечними захворюваннями у м. Києві.

За даними Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІД перебувало на спеціалізованому медичному обліку станом на 1.10.2015 р. –11 475 осіб; на 1.10.2016 – 12 402 особи); з них звернулося до спеціалістів мережі ЦСССДМ з діагнозом «ВІЛ-інфекція»- 30,5%; у 2015 р. – 24, 1%. Роботу з сім’ями з проблемами ВІЛ-інфекції забезпечували спеціалісти міських комунальних установ «Київський міський лівобережний та правобережний центри для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді» (у  2016 році отримувачами послуг стали 3936 киян (у 2015 р. – 3492 особи; 2014 р. – 2385 осіб), з яких: 717 – діти, народжені ВІЛ-позитивними матерями, 1506 – молоді кияни, які живуть з ВІЛ, 1713 – люди, старші 36 років). Під соціальним супроводженням спеціалістів мережі ЦСССДМ  перебуває 1 ДБСТ та 2 прийомні сім’ї, в яких виховуються 4 ВІЛ-позитивні дитини. Одним із важливих спільних результатів роботи з родинами у взаємодії з лікарями –інфекціоністами та педіатрами є формування у ВІЛ-позитивних підлітків навичок самообслуговування та усвідомленої поведінки щодо різних аспектів життя з ВІЛ; діти займаються у групах «розкриття статусу ВІЛ» та «взаємодопомоги та підтримки».

За даними  КМНКЛ «Соціотерапія» у м. Києві під диспансерним наглядом знаходилось у 2015 році 18420 осіб, у 2016 році-18081 особа з числа алкозалежних; 2015 рік- 8623  особи, 2016 рік -8429 осіб з числа наркозалежних. КМЦСССДМ спільно з КМНКЛ «Соціотерапія», Міжнародною антинаркотичною асоціацією, БО «Світ без залежності», ВБФ «Мир і добробут» у 2016 році реалізував заходи профілактичних програм «Служба соціально-профілактичної роботи» та «Соціально-консультативна соціально-наркологічна приймальня». За  2016 рік  індивідуальні послуги на рівні  КМЦСССДМ отримали 1608 осіб, проведено 1244 групових заходів за участю 2582 людей з проблемами залежностей або співзалежності. В приміщеннях КМЦСССДМ працювало 29 груп взаємодопомоги; на базі мережі ЦСССДМ столиці -46 груп.

 

Підбиваючи підсумки круглого столу директор КМЦСССДМ Колобова Я.В. подякувала представникам громадських організацій за роботу та зазначила: «Ми гнучкі та відкриті, сподіваємось на взаємну допомогу та взаємне інформування заради блага  мешканців м. Києва».

Наприкінці зустрічі заступник директора Департаменту соціальної політики м. Києва Л.Б. Черкашина також зосередила увагу на необхідності створення єдиного інформаційного простору столиці як щодо роботи з сім’ям з соціальнонебезпечними захворюваннями, так і, в цілому, у напрямі надання соціальних послуг територіальній громаді столиці.