Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з ВМГО «Національна організація скаутів України» організували зимовий відпочинок дітей переселенців

 

Завдяки Київському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та з ВМГО «Національна організація скаутів України» на початку року Карпати та Київщина гостинно прийняли на відпочинок понад 50 дітей. Серед тих, кому пощастило відпочити і діти з числа ВПО- клієнти мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) м. Києва. 2 зимових відпочинкових табора працювало завдяки проекту «Нова оселя: інтеграція та психосоціальна підтримка дітей з числа внутрішньо переміщених осіб у місцевих громадах Києва та Одеської області», який впроваджується МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» за фінансової підтримки Європейського Союзу у партнерстві з міжнародною фундацією «Міжнародні ініціативи з розвитку дітей» (Нідерланди) і ВМГО «Національна організація скаутів України».

З 2 по 9 січня 2017 року на базі пансіонату «Зміна» (Київська обл.)                  діти з Києва та Одеської області відвідали табір «Витоки», а з 2 по 10 січня 2017 року діти з числа мешканців Києва та Одеської області відпочили у с. Красноїлля Верховинського району Івано- Франківської обл. у таборі «Зимограй». Діти з захопленням поринули у квести та станційні ігри, пісенні конкурси та рухливі ігри на природі. Окрім цього вони отримали можливість в’язати участь у «Школі лідерства» за скаутським методом, артистичних майстернях, чарівній різдвяній казці, ознайомилися з українськими різдвяними традиціями та звичаями.


З 2014 року послугами мережі ЦСССДМ м. Києва охоплено близько 7 тис. ВПО. Протягом 2016 року 2 684 сімей (2798 дітей) з числа внутрішньо переміщених громадян у закладах мережі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва отримали  інформаційні, соціально-педагогічні, психологічні, соціально-економічні, юридичні, соціальні послуги.

З метою сприяння соціальної адаптації, покращення психоемоційного стану, подолання стресу сім’ї з числа внутрішньо переміщених осіб залучаються до участі у соціокультурних заходах та культурному житті столиці, а саме до новорічних заходів, першого весняного сімейного пікніку для сімей «Масляна», збору-походу «Козацькими шляхами», Фестивалю родинних цінностей до Дня Сім’ї, проведення літнього та зимового оздоровлення та ін.

Організація проведення інтегрованого змістовного дозвілля - одна зі складових частин комплексної системної роботи мережі ЦСССДМ м. Києва в процесі соціальної адаптації та реабілітації сімей ВПО.